2014 İnternet Sansürü

Merhabalar.

İnternet sansürü hakkında internette yüzlerce haber bulunuyor bende kendi bildiklerimi ve düşüncelerimi aktarmak istedim. Kişilik hakları ile ilgili olan bu yasa üzerine mağdur olan kişi mahkemeye gidiyor ve haklı ise içeriğin engellenmesini sağlayabiliyor. Örnek verecek olursak; bir bayansınız sizin bazı fotoğraflarınızı ele geçirip internet üzerinden bir siteden paylaşmışlar bu siteyi mahkemeye şikayet ederek paylaşılan sayfayı erişime kapattırabiliyorsunuz.

Sizin internet üzerinde yaptıgınız tüm hareketler; ziyaret ettiginiz siteler, attıgınız yorumlar, mailleriniz vb. 2 yıl boyunca düzenli bir şekilde arşivlenip istendiği takdirde tib, emniyet ve mit’e verilmek zorundadır. Kullandığınız internet sağlayıcınız sizin tüm loglarınızı kayıt altına almaktadır. Daha açıklayıcı bir şekilde anlatmak gerekirse ne zaman saat kaçta ne yaptıgınız tek tek internet sağlayıcınızın sisteminde kayıtlıdır. Belki başınıza gelmiştir internetiniz yavaşladıgı zaman örnek veriyorum TTNET’i aradığınızda sizin modeminize uzaktan istedikleri gibi yönlendirme yapabiliyorlar. Şahsen başıma geldi 2,3 hafta önce internetimde bir problem vardı, bir saniye şimdi modeminizi resliyorum dedi modem resetledi tüm ışıklar yanıp sönecek dedi aynısı oldu ve internet bağlantınız geldi dedigi anda internetim gelmişti. Düşünün böyle şeyleri yapabilen bir kişi sizin nerelere girip cıktıgınız mı bilmeyecek?

Adu*t video paylaşımı yaş ayırt edilmeden bir suçtur. Çocuklar ile ilgili olanlar kadar olmasa bile paylaşımı ve görüntü dağıtılması bir suçtur. Bu içeriklerin bilgisayarınız üzerinde bulundurulması bir sorun, suç oluşturmamaktadır. Buna rağmen dikkat edilmesi gereken en önemli şey Adu*t video paylaşımı yapıldıgı tespit edildigi zaman tck 226 kapsamında büyük bir suç teşkil edilmektedir.

Peki benim düşüncem nedir?

Kısa kesmek istiyorum ben şahsen internet özgürlügüme düşkün birisiyim. İstedigim videoyu izleyemeyeceksem, istedigim makaleyi özgürce okuyamayacaksam, özgürlük benim için kalmamış demektir. Pek sıcak bakmıyorum yeni yasaya.

Filed in: Genel Tags: , , , , ,

You might like:

Ecem Hotoğlu İfşa Video – Ecem Hotoğlu İntihar Mı Etti? Ecem Hotoğlu İfşa Video – Ecem Hotoğlu İntihar Mı Etti?
Acun Ilıcalı ile Adriana Lima Evleniyor mu? Acun Ilıcalı ile Adriana Lima Evleniyor mu?
Netiyi.Com – Linux VPS, VDS, WordPress Hosting Hizmetleri Netiyi.Com – Linux VPS, VDS, WordPress Hosting Hizmetleri
Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai Şampiyon Tanıtımı Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai Şampiyon Tanıtımı

One Response to "2014 İnternet Sansürü"

  1. Emre Zengin diyor ki:

    Proxy ve VPN ile biz bunları da aşarız..

Leave a Reply

Submit Comment

© 2014 Webilgini. All rights reserved. XHTML / CSS Valid.
Site Haritası | Güncel Blog | Bilgisayar Tamiri | Site Yazarı

Güncel Blog

Güncel Blog

SEO Makaleleri